ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10245336
*
nr 1024 5336
Spegel
Nyrokoko, höjd: 134 ca
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 18:37:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 19:42:42
1
700 kr
14/3 01:03:52
2
1.100 kr
14/3 08:07:19
1
1.100 kr
14/3 08:07:19
2
1.100 kr (Budbetjänt)
14/3 08:07:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1024 5336
Spegel
Nyrokoko, höjd: 134 ca
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 19:42:42 | 1 | 700 kr |
14/3 01:03:52 | 2 | 1.100 kr |
14/3 08:07:19 | 1 | 1.100 kr |
14/3 08:07:19 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
14/3 08:07:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01